Piły stołowe

Piły stołowe sprawdzają się doskonale w budownictwie i stolarce. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści jak i również amatorzy. Warto zauważyć, że tego rodzaju urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z obróbką drewnianych komponentów. Nie są przeszkodą grube deski, płyty wiórowe czy też ostatnio bardzo popularne – płyty ze sklejki.

Piły stołowe – do jakich celów?

Ten przyrząd doskonale radzi sobie z obróbką płyty mdf oraz płyt osb. W dzisiejszych czasach, piła stołowa dewalt znajduje zastosowanie między innymi w stolarniach, rękodziele oraz w warsztatach szkolnych. Ten przyrząd posiada kształt tarczy zębatej. Profesjonalne piły posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci osłonki tarczy. Zabezpiecza to przed wypadkami w pracy. Wyposażone są one również w silniki napędowe, różniące się mocą w zależności od konkretnego modelu.

Jak działa piła stołowa?

Działanie jak i konstrukcja piły stołowej jest prosta. Do podstawy piły, czyli do jej kokpitu zamocowany jest porządny blat. Zazwyczaj zrobiony jest on ze stali nierdzewnej bądź z wysokiej jakości aluminium. Do takiego blatu przymocowany jest zawsze wałek z wbudowaną już piłą tarczową. Ten wałek działa w oparciu o pasek klinowy, który również znajduje się w tym urządzeniu.