Trzy wyjątkowe miejsca w Polsce dla fanów spływów kajakowych

W Polsce nie brakuje pięknych szlaków kajakowych na mniejszych i większych rzekach. I choć bez wątpienia jest to ogromna zaleta, to jednocześnie może nieco utrudniać wybór miejsca na wypad z rodziną bądź znajomymi. Sprawdź, jakie polskie rzeki zdecydowanie warto uwzględnić podczas planowania spływu kajakowego.

Dunajec

Dunajec jest jedną z najpiękniej położonych rzek w Polsce. Podczas pokonywania jednego z wielu szlaków można podziwiać zapierającą dech w piersiach przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego. Spływ Dunajcem może również zapewnić solidną dawkę emocji, ponieważ ze względu na obecność gór w niektórych miejscach rzeka ma dość rwący nurt. Na szlaku mierzącym nieco ponad 200 kilometrów można wyznaczyć wiele tras o różnych poziomach trudności.

Poprad

Wpadająca do Dunajca rzeka Poprad to kolejne ważne miejsce na kajakowej mapie Polski. Malowniczo położone szlaki, które pozwalają odkryć sekrety Beskidu Sądeckiego, umożliwiają dość szybkie pływanie. W ofercie przygotowanej przez kajakidunajcem.pl można liczyć na kilka wyjątkowych tras na różnych odcinkach rzeki. Podczas wyjazdu na spływ można przy okazji odwiedzić znane miejscowości uzdrowiskowe np. Muszynę i Piwniczną-Zdrój.

Raba

Fani górskich spływów kajakowych zdecydowanie powinny zwrócić uwagę na Rabę. Rzeka na niektórych odcinkach może być wyzwaniem nawet dla doświadczonych kajakarzy. Nie brakuje jednak również tras dla rodzin z dziećmi. Podczas wypraw w zależności od wybranego szlaku można podziwiać piękno Beskidów, Pogórza czy też Kotliny Sandomierskiej.