Czyj to numer telefonu?

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów do wszystkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się obca mieszanka cyfr. Zwykle w tego typu momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na komisariat, bo w końcu nie każde dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona właśnie powie nam samym, co to za numer i do kogo on może należeć. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.