Co warto wiedzieć wybierając sukienkę na wesele?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, w co się ubrać na wesele, jeśli zostałaś zaproszona. W końcu chcesz wyglądać jak najlepiej, ale jednocześnie być wygodna i stylowa. Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni strój na wielki dzień.

1. Pora roku jest ważna

Jaka jest pora roku, określa, jaki rodzaj odzieży należy założyć. Należy unikać noszenia czegokolwiek zbyt ciężkiego lub co sprawi, że się Pani spoci, jeśli ślub odbywa się latem. W odwrotnej sytuacji, nie powinnaś nosić zbyt wiele, jeśli jest zima.

2. Lokalizacja jest ważna

Będzie to również zależało od miejsca, w którym odbywa się ślub. Jeśli ślub odbywa się na zewnątrz, ważne jest, aby unikać wszystkiego, co mogłoby zostać zdmuchnięte przez wiatr.

3. Bierz pod uwagę dress code

Większość wesel zapewni dress code, który jest wymieniony na zaproszeniu. Aby nie być sztywniakiem w stosunku do zasad, upewnij się, że ich przestrzegasz. Na przykład, jeśli kodem ubioru jest „black tie”, to należy upewnić się, że ma się na sobie formalną suknię.

4. Nie przyćmiewaj panny młodej/pana młodego.

Ten powinien być oczywisty, ale i tak warto o nim wspomnieć. Nie powinnaś nosić czegoś, co sprawi, że panna młoda lub pan młody będą wyglądać źle w dniu swojego ślubu. Unikaj więc noszenia czegokolwiek zbyt krzykliwego lub odkrywczego.

5. Nie należy nosić białego koloru, chyba że zostanie to wyraźnie nakazane

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest unikać noszenia bieli, chyba że Panna Młoda lub Pan Młody wyraźnie powiedzą, że jest to w porządku (np. jeśli jest to wesele „z białym motywem”).

6. Zrób badania zanim będzie za późno

Po ustaleniu daty i miejsca ślubu, należy zbadać, jaka odzież będzie odpowiednia na to wydarzenie. To pomoże Ci upewnić się, że nie ubierzesz się zbyt swobodnie lub zbyt ubrana.

7. Poproś o radę przyjaciół i rodzinę, którzy uczestniczyli w podobnych uroczystościach.

Prawdopodobnie będą oni szczęśliwi, aby Ci pomóc i wskazać Ci właściwy kierunek.

8.Nie czekaj, aby kupić swój strój w ostatniej chwili

To jest oczywiste, ale zamierzamy powiedzieć to tak czy inaczej: Nie czekaj do ostatniej chwili z zakupem swojego stroju. Najlepiej jest dać sobie co najwyżej kilka tygodni, aby mieć wystarczająco dużo czasu na znalezienie idealnego stroju.

9 . Ustal budżet z wyprzedzeniem i trzymaj się go.

Łatwo jest się rozproszyć podczas zakupów strojów ślubnych, zwłaszcza jeśli na przyjęciu są otwarte bary. Ważne jest, aby ustalić budżet z wyprzedzeniem i trzymać się go. Budżet może doprowadzić do tego, że wyda się więcej pieniędzy niż się pierwotnie planowało.

Wesela to wspaniała okazja, aby się przebrać, poczuć jak księżniczka (lub książę) i sprawić, aby Twój dzień był niezapomniany. Wybieranie odpowiedniego stroju na tak wyjątkowy dzień może okazać się trudne, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy raz. Jeśli zastosujesz się do tych 10 wskazówek, będziesz w stanie znaleźć strój, który wygląda świetnie, czuje się świetnie i pozwala Ci się zrelaksować i cieszyć się sobą na wielkim wydarzeniu. https://butiklalala.pl/sukienki-na-wesele