Co to jest ciepły parapet? 

Czy wiesz, że to właśnie przez drzwi i okna ucieka najwięcej wygenerowanego w domu ciepła i to przez te elementy wykończenia nieruchomości wpada najwięcej zimnego powietrza z zewnątrz? Właśnie dlatego nie można na nich oszczędzać, za to przy wyborze brać pod uwagę kilka ważnych czynników. Dowiedz się, czym jest ciepły parapet, element stolarki okiennej, który wpływa na izolację domu. 

Ciepły parapet na zamówienie 

Ciepłe parapety tworzone są na specjalne zamówienie, aby móc dopasować je idealnie wedle potrzeb konstrukcyjnych nieruchomości i pozostałych elementów stolarki okiennej. Najczęściej powstają z twardego styropianu lub polistyrenu. 

Montaż ciepłego parapetu

Ciepły parapet powinien być uwzględniony już na etapie projektowania nieruchomości, najpóźniej na etapie budowy domu. Jeśli inwestor tego nie dokonał, może skorzystać z tego rodzaju rozwiązania w momencie wymiany okien. 

Najważniejsze walory ciepłego parapetu 

Jeśli jeszcze ktoś zastanawia się, czy ciepły parapet jest rzeczywiście niezbędny i czy warto w niego inwestować, przedstawiamy kluczowe zalety, jakie wykazuje ten element konstrukcji okien:

– Niweluje ryzyko przedostania się wody opadowej pomiędzy okno a parapet,

– redukuje uciekanie ciepła, 

– redukuje przenikanie zimna z zewnątrz, 

– minimalizuje ryzyko powstawania zawilgoceń, grzybów i pleśni, 

– można je dostosować do każdej stolarki okiennej, 

– montaż ciepłych parapetów jest łatwy.